fbpx

Dijital Pazarlama

Ana Sayfa|Hizmetler|Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama2019-10-09T17:37:55+03:00

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, marka ve/veya ürünleri tanıtmak ve satışlarınızı arttırmak için arama motoru, sosyal medya  ve e-posta gibi çevrimiçi  araçları kullanarak yapılan pazarlamaya dijital pazarlama denir.

İŞİNİZİ BÜYÜTMENİN EN KESTİRME YOLU

Marka bilinirliğini ya da satışları arttırmak için ücretsiz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Dijital pazarlama için DijitalKobi’yi tercih ettiğinizde SEO analizi, site performansınızı ve mobil uyumluluğu başta olmak üzere bir çok teknik destek hizmetimiz ücretsiz.

Web ya da e-ticaret sitenizin optimizasyonu yapılarak %90’lara kadar tasarruf yapabilirsiniz.  İçerikler, arama motoru yönergeleri uygulanarak hazırlanması, arama motoru puan sisteminden yüksek puanlar almanıza katkı sağlayacaktır. Yüksek puan reklam bütçenize etki ederek daha düşük maliyetlerle daha etkili reklam yapılabilir.

Dijital Kobi Dijital Dönüşüm Ajansı

BÜTÜN KİTLEYE ULAŞIN

Dijital pazarlama unsurları arasında yer alan sosyal medya platformları kitlelere ulaşmak için büyük fırsatlar sağlıyor. Daha çok kitlelere ulaşmak için arama motoru reklamları yanı sıra sosyal medya reklamların da değerlendirilmesi gerekmektedir. Her platformun farklı kullanıcıları olduğunu unutmayın.

MAİL KULLANICILARINA ULAŞIN

Gmail reklamları, gelen kutunuzdaki sekmelerin en üstünde gösterilen etkileşimli reklamlardır. Bu reklamlardan bazıları genişletilebilir. Bu reklamlardan birini tıkladığınızda, tıpkı bir e-posta gibi genişleyebilir. Genişletilmiş reklamda resim, video veya yerleşik form bulunabilir. Gmail reklamları, potansiyel müşterilerle daha kişisel bir biçimde iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Dijital Kobi Dijital Dönüşüm Ajansı

SIK SORULAN SORULAR

Dijital Pazarlama Nedir?2019-02-25T17:10:55+03:00

Dijital pazarlama, marka ve/veya ürünleri tanıtmak ve satışlarınızı arttırmak için arama motoru, sosyal medya  ve e-posta gibi çevrimiçi  araçları kullanarak yapılan pazarlamaya dijital pazarlama denir.

Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir?2019-02-25T17:07:00+03:00

Dijital pazarlamanın yaşam kaynağı internettir. En çok bilinen kanal arama motorları bilinse de birçok kanal bulunmaktadır. Bunların arasında sosyal medya, mail, mobil reklam kanalları bulunmaktadır. İşletmeler için en ideal dijital pazarlama stratejisi tüm reklam kanallarında bulunmasıdır.

SEO Nedir?2019-02-12T11:00:54+03:00

İngilizce’de Search Engine Optimization (SEO) kısaltmasından oluşmaktadır. Türkçe de Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer alınması sağlar.  SEO, arama motoru standartlarına uyum sağlamanızı ve web sitenizin arama motoru puanlama sisteminden yüksek sonuçlar almanızı sağlar. Aldığınız puan,  reklam bütçesine etki etmektedir. Örneğin Google, reklam bütçesinden çok web sitenin standartlara uyup uymadığına bakmaktadır. Puanı düşük olan web siteleri daha çok reklam bütçesi ayırmasına rağmen puanı yüksek olan web sitelerin alt sıralarında yer almıştır.

SEO Hizmeti Almalı mıyım?2019-02-12T10:51:33+03:00

Satışlarınızı ve marka değerinizi arttırmak istiyor musunuz? Cevabınız Evet ise,  SEO artık işletmeniz/markanız için zorunludur.

Google ADS ile Ücretli Reklam Hizmeti Almalı mıyım?2019-02-12T11:21:52+03:00

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), marka değerini ve bilinirliğini arttırmanın ücretli yoludur. SEM yapmadan önce web sitesinin arama motoru optimizasyonu (SEO) mutlaka yapılmadır. SEO yapılmadan yapılan ücretli reklamlar istenilen sonuçları vermeyeceği gibi yapılan yatırım karşılığını bulmayacaktır.

Yanlış Arama Motoru Optimizasyonun (SEO) Zararları Nelerdir?2019-02-12T10:47:46+03:00

Arama motorların belli standartlarının olduğunu söylemiştik. Bu standartlara göre yapılmayan SEO çalışmaları sitenin arama motorların alt sıralarında yer alınmasına sebep olmaktadır. Eksik ya da hatalı yapılan SEO çalışmaları sitenin ceza almasına sebep olmaktadır. Ceza alan site’yi tekrar üst sıralara taşımak ciddi iş yükü, maliyet ve zaman gerektirmektedir.